Typy strategií pro obchodování s kryptoměnami

Kryptoměny jsou velmi specifické podkladové aktivum, a proto se i liší způsoby obchodování, i když ne úplně ve všem.

Podle mého názoru existují v zásadě tři typy strategií pro obchodování s kryptoměnami.

Buy and hodl

Burza PoloniexNe, v nadpisu této části není překlep omylem, ale záměrně. Obchodníci s kryptoměnami rádi používají slovo hodl místo hold, vzniklo to kdysi jako překlep na bitcointalk.org a chytlo se to.

Tato strategie spočívá v tom, že si pečlivě vyberete kryptoměny, které podle vás mají budoucnost, nakoupíte je a držíte dlouhou dobu, řádově roky. Může to být nejméně stresující způsob obchodování, neměly by vás vyvádět z míry cenové korekce.

Nemůžete ale očekávat žádné okamžité zisky a musíte se s kryptoměnami naučit zacházet, tedy mít pro ně adekvátní peněženky a pečlivě střežit privátní klíče. Rozhodně kryptoměny nedržte dlouho na burzách, mohli byste o ně přijít.

Daytrading

Stejně jako ostatní podkladová aktiva můžete i kryptoměny obchodovat u brokera, a to prostřednictvím krátkodobých pozic, které budete otevírat a uzavírat v rámci stejného dne, držet je budete maximálně pár dní. Je to asi nejtěžší a nejnáročnější způsob obchodování, na druhé straně si ho ale můžete trénovat na demo účtu a nemusíte se učit pracovat s kryptoměnami jako takovými.

Obchodovat můžete bez páky, protože kryptoměny jsou tak volatilní, že samy o sobě nabízí velmi zajímavé pohyby. Budete muset řešit věci jako stop loss a správné načasování vstupu. Pro krátkodobé obchody můžete použít binární opce a CFD.

Střednědobé pozice

Mezi výše uvedenými styly obchodování bych zařadil swing trading, kdy budete v obchodních pozicích dny, případně týdny, někdy možná i měsíce. Je na vás, jestli pro to využijete přímé obchodování na burze nebo nepřímé obchodování u brokera.

Načasování vstupů bude důležité, ale ne tolik jako v případě daytradingu. Budete muset sledovat trhy, vstřebávat informace a hlídat si důležité zprávy, které by mohly ohrozit vaše pozice. Dokud trhy globálně porostou bude to vypadat snadně, ale pokud praskne něco jako bublina, tenhle způsob bude velmi stresující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *