Školení na binární opce – na co si dát pozor

Poslední dobou vídám čím dál více nabídek na školení na binární opce. A podle příspěvků v diskuzích je i poptávka, takže tento trend bude zřejmě pokračovat. V tomto článku se pokusím upozornit na různá úskalí spojená s tímto tématem.

O čem je školení

Binární školaLidé se shánějí po různých kurzech obchodování s vidinou toho, že po jejich absolvování se vrátí domů a budou umět ziskově obchodovat binární opce. Ale to je velice mylná představa, a to ze dvou důvodů.

Prvním faktorem je, že podle mých zkušeností většina školitelů ve skutečnosti neumí obchodovat ziskově, nebo dokonce neobchoduje vůbec. Skutečným zdrojem příjmů jsou pro ně poskytovaná školení. Jako začátečníci nemáte šanci to poznat, vypilované vystupování a naoko profesionální vyjadřování vyvolávají dojem, že vědí, o čem mluví.

Druhým faktorem je skutečnost, že i kdybyste měli obrovské štěstí a narazili na člověka, který skutečně umí ziskově obchodovat a je ochotný se o to podělit, své zkušenosti vám nemůže předat během jednoho nebo několika málo setkání. Obchodování je něco jako podnikání, potřebujete si osvojit řadu dovedností, než budete úspěšní. Pokud vám někdo sepíše návod, co máte krok za krokem dělat, abyste byli úspěšní v podnikání, jistě tušíte, že to také nezaručuje úspěch, určitě ne ze dne na den.

Jak se zorientovat

Pro začátečníky je velmi těžké se v nabídkách školení na binární opce zorientovat a poznat, kdo nabízí skutečnou přidanou hodnotu. Určitě si dávejte pozor na prodej či dokonce poskytování zadarmo různých obchodních systémů, ať už automatických nebo generátorů signálů. Co si nemůžete vyzkoušet bez riskování vlastních peněz, je lepší ignorovat. To platí i pro různé indikátory a podobné pomůcky.

Co se týká samotných školení na téma jak obchodovat, dopředu těžko odhalíte, jestli daný člověk má co učit. Zkuste pátrat po ohlasech absolventů daného školení, ale pozor na falešné ohlasy, které si může psát sám školitel. Zkuste se s některými lidmi zkontaktovat a zeptat se jich přímo na jejich zkušenosti.

Pokud se pak rozhodnete školení absolvovat, pozorně naslouchejte, ale nechte si vždy určitý odstup pro objektivní hodnocení. To, co je vám školitelem sděleno, může, ale nemusí být pravdivé a vedoucí k úspěchu. Všechny rady určitě nejdříve zkoušejte na demo účtu, nic nepouštějte rovnou na živý účet. Pokud vám něco nebude navzdory dodržování doporučení a rad fungovat, tak je to nejspíš nefunkční a neztrácejte moc času tím, že budete hledat chybu v sobě. Snažte si vše ověřovat s nadhledem a neutrálně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *