Otázky a odpovědi: binární opce

O binárních opcích se toho na webu píše mnohé, ale většina z toho jsou těžko srozumitelně a hlavně zbytečně složité vysvětlivky. Binární opce si proto představíme trochu netradičním, ale srozumitelným způsobem.

Co jsou binární opce

Jednoduchý finanční nástroj, který umožňuje vydělávat peníze na poklesu či růstu cen akcií, komodit nebo třeba světových měn.

Jak fungují binární opce

Velmi jednoduše, v tom je jejich největší výhoda. Stačí správně předpovědět, zda bude cena v určitý čas výš nebo níž, to je vše. Máte tedy jen dvě možnosti.

binární opce

Kolik binární opce vydělávají peněz

Jak jsme si už řekli, máte vždy jen dvě možnosti. Když vám obchod nevyjde, přijdete o částku, kterou jste do něj investovali. Když vám obchod vyjde, zhodnotíte svoji investici zpravidla o 80 procent. Příklad: investujete 100. Úspěšný obchod znamená čistý zisk 80, neúspěšný ztrátu 100.

Takže mi nestačí uhádnout jen polovinu obchodů?

Ne, nestačí. Ale je to jen logické. Protože když jsou vždy jen dvě možnosti, tak kdyby stačila polovina nebo méně úspěšných obchodů, vždy byste otevírali obchody na obě strany a vydělávali s jistotou pokaždé. A to samozřejmě není v reálném světě možné. Potřebujete tedy vyhrát tak 60 procent obchodů (či víc), abyste vydělávali peníze.

Kolik na obchodování potřebuju?

Na otevření účtu stačí 100 dolarů, minimální investice do jednoho obchodu je 5 dolarů.

Jak obchodovat binární opce

Obchodujete jen trhy, které mají směr, tzn. jdou buď jasně nahoru nebo dolů. A ten jejich směr následujete svými obchody. Snažte se vstupovat na korekcích, ať má cena prostor pro další pohyb. Jistě, snadno se to řekne a realizace je těžší, ale od toho je tu demo účet pro binární opce, abyste si všechno vyzkoušeli.

Kde se binární opce obchodují

Zatím není centralizovaná burza a podobně jako Forex se binární opce obchodují tak zvaně over the counter přímo u brokerů.

Jsou binární opce podvod?

Ne, binární opce podvod nejsou. Nebo jsou snad podvod třeba akcie? Je to prostě nástroj, se kterým se dá obchodovat a vydělávat, ale i prodělávat peníze. Je to riskantní činnost, ale bez rizika se na burzách vydělávat nedá.

Můžu přijít o hodně peněz?

Jednou z hlavních výhod binárních opcí je, že nikdy nemůžete ztratit víc, než investujete do daného obchodu. Tudíž máte zcela pod kontrolou svůj obchodní kapitál a nemůžete nikdy prodělat víc, než jste investovali. Máte tedy stoprocentně pod kontrolou i svoje ztráty.

Můžu vydělat hodně peněz?

Ano, můžete. Možnosti jsou téměř neomezené a vydělávat se dají i tisíce eur denně. Ale k tomu vede dlouhá cesta, kterou ne všichni zvládnou, to je třeba si říct na rovinu. Ale úspěch nikdy nepřichází za nic a hned. Dopracování se k ziskovému obchodování může trvat i roky (zdroj: Binární Opce).

Kde mám začít

Vyberte si nějakého brokera, otevřete si u něj účet, ale nevkládejte hned peníze. Jen se seznamte s platformou a zkoušejte si papírově obchodovat (zapisovat virtuální obchody a výsledky, které byste měli). Pokud se vám bude zdát, že by se vám mohlo dařit, vložte na účet peníze a požádejte o demo a dál zkoušejte. Pokud budete ziskoví i na demu, začněte obchodovat se skutečnými penězi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *