Některé binární opce se vrací do Evropy

binární obchodováníEvropský regulační úřad ESMA už po dvou měsících zmírnil svůj zákaz obchodování binárních opcí v EHP.

ESMA se rozhodla evropské investory chránit před podvody, které zneužívají binární opce, tím, že binární opce zakázala úplně pro retailové investory. Od začátku července smějí v Evropském hospodářském prostoru obchodovat s binárním opcemi jen profesionální investoři.

Už po dvou měsících ale ESMA oznámila, že přehodnotila své rozhodnutí a opětovně povolí obchodování s dvěma typy digitálních opcí.

V první řadě to budou ty opce, které mají splatnost delší než 90 dní neboli tři měsíce. Tím se zamezí rychlému hazardování, kterým někteří suplovali uvážené obchodování.

U krátkodobých opcí budou pak povolené jen ty, které nabízejí návratnost alespoň 100 procent. Více než 100 procent by pro brokera byla jistá ztráta, takže to bude 100 procent nebo nic.

Očekával bych tedy, že pokud je brokeři zařadí do svých nabídek na call i put bude 100 %. Nákup obou opcí zároveň by vám tedy zisk nezaručil.

Jinak řečeno snadné vydělávání nelze očekávat, vždy to bude o šikovnosti, úvaze, učení a budování pořádné obchodní strategie.

Zatím jsem od žádného evropského brokera neviděl vyjádření, jak hodlá na tuto změnu v zákazu reagovat, takže si musíme počkat, jak se to skutečně odrazí v nabídkách těchto společností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *