Jak se dalo vydělat na amerických prezidentských volbách

Prezidentské volby v USA dopadly překvapivě, což znamenalo dobrou příležitost při obchodování binárních opcí.

Fundamentální analýza, neboli obchodování podle zpráv, je poměrně složitá záležitost. Z mého pohledu je nejschůdnějším způsobem tohoto přístupu obchodovat překvapení. Když se totiž stane to, co očekávala většina, bývá to už v ceně zakomponované a další reakce jsou nevyzpytatelné.

Naopak když se stane to, co málokdo čekal, trhy jsou nucené reagovat okamžitě a bezprostředně, take obvykle nastává jasný pohyb jedním směrem.

volbyHezkým příkladem takových situací byl emisní skandál Volkswagenu nebo hlasování o Brexitu. Nečekané události, trhy vnímané jako negativní, způsobily propad cen dotčených aktiv.

Podobné to bylo s americkými prezidentskými volbami. Z pohledu binárního obchodníka jim předcházela tato hezká analýza, ve které autor správně předpověděl, že vítězství Donalda J. Trumpa bude znamenat oslabení dolaru.

A to také nastalo, a i když netrvalo dlouho, dalo se na něm vydělat obchodováním binárních na téměř jakémkoliv měnovém páru, hlavně na těch s americkým dolarem.

Ale nechtělo to moc dlouhou splatnost, nejvýše v řádu několika hodin, protože trhy brzy otočily a všechny ztráty dolaru se smazaly. Nejlépe je to vidět na přiloženém obrázku s čtyřhodinovým grafem EUR/USD.

A to je podle mě jeden z dalších principů fundamentální analýzy, musíte do obchodů naskakovat včas a ne na zbytečně dlouhou dobu. Protože prvotní impulsy se můžou rychle měnit podle toho, jak se k nim kdo vyjádří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *