Den binárního obchodníka

Kdo se zajímá o binární obchodování, často mívá řadu dotazů o tom, kolik času obchodováním trávím. Takže se tomuto tématu budu věnovat nyní.

V první řadě je třeba říct, že vlastnímu obchodování binárních opcí předcházejí vždy přípravy. Je třeba si vymyslet obchodní strategii, kterou nejdřív otestujete na historických datech a pak na demo účtu.

Když pak máte strategii ověřenou a obchodujete ji na živo, tak to už tak moc času nezabere. Já osobně se obchodování věnuju denně od 8 do 10 hodin dopoledne, tedy dvě hodiny celkem. Pak se věnuju jiným věcem, často vymýšlení nových obchodních přístupů, ale i jiným záležitostem.

Dříve jsem zkoušel obchodovat celé dopoledne, ale to bylo příliš náročné a u grafů jsem nevydržel. Pořád jsem odbíhal k něčemu jinému.

Co si ale umím představit, je, že bych obchodoval ještě další dvě hodiny v podvečer, ale to bych si na to musel otestovat strategii, jestli funguje stejně dobře jako na začátku londýnské session (obchoduju měnové páry).

Ale tímto směrem se v současnosti neubírám, líbí se mi obchodovat jen část dopoledne a pak mít čas na jiné věci. Nechci obchodováním trávit moc času. Teď ho sice dost věnuju budování strategií, ale moje představa je taková, že až budu mít z mého pohledu uspokojivé portfolio strategií, budu už jen obchodovat.

Chci mít tři až čtyři funkční strategie, abych věděl, že kdyby nějaká přestala fungovat nebo měla delší špatné období, že mi to kompenzují ostatní. Svoje vstupy si hodně vybírám a tento přístup zachovávám u všech strategií, aby se mi nescházelo dohromady moc vstupů najednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *