5 důvodů, proč je Lottery Heroes podvod

Lottery HeroesJan Němec vás láká na systém jistého vydělávání peněz v Lottery Heroes, ale nevěřte mu!

Chce se mi věřit, že nikdo nenaletí nabídce na systém vyhrávání v loteriích, ale pro jistotu píšu tuto recenzi příběhu o Lottery Heroes ze Star News5.

V článku ve Star News5 se dočtete, že k nám dorazil tajný americký systém na vyhrávání v loteriích, jmenuje se Lottery Heroes.

Jsou v něm také popsány osobní zkušenosti Jana Němce, který se díky němu stal milionářem. Ale všechno je to samozřejmě podvod!

Loterie jsou čistě o náhodě, takže nemůže existovat systém, který vám v nich zaručí výhry. Lottery Heroes je tupý podvod, který z vás jen vytáhne peníze.

Jan Němec podvodníkV této recenzi jsem našel důkaz, kdy je vidět, že zatímco v češtině se údajný boháč jmenuje Jan Němec, v anglické a německé verzi článku je u stejné fotky vždy jiné jméno.

Mimochodem, Star News5 existuje už poměrně dlouho a v minulosti propagoval různé jiné podvody. Je to podvodný web, který publikuje články plné lží s cílem podpořit vybrané podvody a dodat jim na důvěryhodnosti.

Dá se říct, že cokoliv je doporučeno ze strany Star News5, je s jistotou podvod, kterému je třeba se vyhnout.

Není možné mít systém, který by vám přinášel pravidelné výhry v loteriích. Systém je možné si vybudovat na burzovní obchodování, protože například ceny akcií a podobných aktiv se nemění náhodně, odrážejí ekonomické reálie.

Pokud máte zájem o burzovní obchodování, vyzkoušejte si jej na demo účtu zdarma.

Bude XRP největší kryptoměnou?

V očekávání dalšího růstu kryptoměn se debatuje o tom, kdo se ujme žezla, nebo zda si ho udrží bitcoin.

XRPBitcoin je nejstarší kryptoměna, existuje už 10 let, ale má řadu problémů, které ho ochromují. Snadné použitelnosti brání velmi pomalé transakce a velmi vysoké poplatky v dobách, kdy vzroste zatížení sítě.

V neposlední řadě je to také obrovská energetická náročnost potvrzování transakcí, která za rok spotřebuje tolik elektřiny jako celá Česká republika.

Není proto divu, že když posloucháte názory profesionálních investorů, často slyšíte, že pozice bitcoinu coby jedničky mezi kryptoměnami je dlouhodobě neudržitelná.

Setkal jsem se zajímavým názorem, že největší kryptoměnou bude XRP. Říká to hodně lidí, ale když to říká i šéf velké japonské finanční skupiny SBI, tak už to stojí za úvahu.

Co je XRP? Kryptoměna, která je výrazně rychlejší, na poplatcích levnější a energeticky nenáročná. Odstraňuje tedy všechny nedostatky, které má bitcoin nebo třeba ethereum.

Navíc za ní stojí silné společnosti. V první řadě Ripple, který vede její vývoj a dodává software pro mezinárodní převody peněz bankám. Pak také už zmíněná SBI nebo třeba R3, které XRP používá ve své blockchainové platformě Corda, jež má už přes 300 firemních zákazníků.

XRP je stavěno pro platby a pro platby je také používáno. Dokáže tak zefektivnit převody peněz, že je možné do zahraničí posílat jen koruny, aniž by celý převod sežraly poplatky. A takový převod pak trvá jen pár sekund místo dní, když použijete běžnou banku.

XRP tedy má jasný užitek a už ho používají finanční instituce a banky. Likvidita kryptoměnových trhů je zatím nízká, takže všechno nabíhá postupně, ale transakce v síti XRP evidentně rostou.

Takové nasazení a zázemí nemá žádná jiná kryptoměna. Bude tedy XRP největší kryptoměnou? To s jistotou samozřejmě říct nedokážu, ale na základě faktů mám ten pocit, že by mohla.

Některé binární opce se vrací do Evropy

binární obchodováníEvropský regulační úřad ESMA už po dvou měsících zmírnil svůj zákaz obchodování binárních opcí v EHP.

ESMA se rozhodla evropské investory chránit před podvody, které zneužívají binární opce, tím, že binární opce zakázala úplně pro retailové investory. Od začátku července smějí v Evropském hospodářském prostoru obchodovat s binárním opcemi jen profesionální investoři.

Už po dvou měsících ale ESMA oznámila, že přehodnotila své rozhodnutí a opětovně povolí obchodování s dvěma typy digitálních opcí.

V první řadě to budou ty opce, které mají splatnost delší než 90 dní neboli tři měsíce. Tím se zamezí rychlému hazardování, kterým někteří suplovali uvážené obchodování.

U krátkodobých opcí budou pak povolené jen ty, které nabízejí návratnost alespoň 100 procent. Více než 100 procent by pro brokera byla jistá ztráta, takže to bude 100 procent nebo nic.

Očekával bych tedy, že pokud je brokeři zařadí do svých nabídek na call i put bude 100 %. Nákup obou opcí zároveň by vám tedy zisk nezaručil.

Jinak řečeno snadné vydělávání nelze očekávat, vždy to bude o šikovnosti, úvaze, učení a budování pořádné obchodní strategie.

Zatím jsem od žádného evropského brokera neviděl vyjádření, jak hodlá na tuto změnu v zákazu reagovat, takže si musíme počkat, jak se to skutečně odrazí v nabídkách těchto společností.

Kryptoměny můžou klesat celý rok

Nikde není dáno, že se kryptoměny musí obrátit k růstu už letos. Záleží to na několika faktorech.

Bitcoin poklesMnoho lidí se dostalo k investování do kryptoměn na základě loňských velkých růstů a letos se nestačí divit, jak ztrácejí. Většina věří, že obrat musí nastat každou chvíli.

Může, ale nemusí. Bitcoinu trvalo několik let, než překonal své tisícidolarové maximum z dob Mt. Goxu. O tom, kdy přijdou nové vrcholy, podle mého nyní rozhodují ti, kdo ovládají likviditu na trzích s kryptoměnami.

A ti nejdříve potřebují akumulovat co nejvíce kryptoměn za co nejnižší ceny, takže potřebují setřást amatérské investory a vyprovokovat je k prodeji jejich kryptoměny. Ceny jsou uměle tlačeny dolů, aby bylo dosaženo tohoto cíle.

Může ale přijít ještě větší šoky, stát se může cokoliv, než přijde další růst. Tedy pokud se bavíme o další spekulativní vlně, jako jsme viděli v loňském roce.

Zásadní změnu může přinést, pokud nějaká kryptoměna začne být masivně používána veřejností, takže její cenu začne určovat reálná poptávka a nabídka. V takovém případě se spekulativní manipulace upozadí a všechno může být jinak.

Ale těžko říct, u kterých kryptoměn a kdy k tomu dojde. A kdy dojde k dalším spekulativním vlnám, případně jak se tyto dva jevy zkombinují.

Je ale jasné, že zatím dominují spekulativní manipulace, protože trhy jdou jednotně dolů nezávisle na množství dobrých zpráv pro některé kryptoměny.

Ceny kryptoměn diktují nálady velkých investorů

Nová analýza potvrdila, co je zjevné z kryptoměnových trhů už delší dobu, a to že k racionalitě mají hodně daleko.

Strategie pro kryptoměnyPokud jste se někdy snažili dělat krátkodobé obchody na kryptoměnách s využitím fundamentální analýzy, asi jste se spálili. Tato digitální aktiva zkrátka nereagují na zprávy tak, jak by se dalo racionálně očekávat. Alespoň tedy ne v krátkodobém horizontu.

Potvrzuje to například dění v letošním roce, kdy sebelepší zpráva pro jakoukoliv kryptoměnu nebyla schopná vyvolat výraznější posílení, zatímco loni kryptoměny rostly mnohdy i bez zjevných důvodů.

Na to, jak kryptoměny reagují na ekonomické zprávy, se podíval Daniele Bianchi z Vysoké školy ve Warwicku. A dospěl k závěru, že není žádná korelace mezi těmito zprávami a cenovými pohyby kryptoměn.

Podle Bianchiho o cenových pohybech rozhodují ti, kdo drží dostatek peněz. Přitom poukázal, že likvidita kryptoměn je ve srovnání s tradičními aktivy nízká, a proto je poměrně snadné pro tyto větší hráče ovlivňovat ceny.

Tady tedy máme vědecké potvrzení toho, že jsou kryptoměnové trhy manipulované náladami velkých hráčů. Co s tím jako malí hráči můžeme dělat? Podle mého je nejlepší strategií v tomto prostředí nakoupit dobré kryptoměny a držet s tím, že to může trvat roky, než dosáhneme kýžených zisků.

Bojovat s velký hráči a jejich manipulacemi nelze. Až začne u vybraných kryptoměn dominovat tak zvaná utility poptávka, tedy reálná poptávka daná využitím kryptoměn, tak by se situace mohla trochu zlepšit. Ale nemusí, protože až na trhy dotečou skutečně velké peníze z tradičních investičních kruhů, manipulace můžou pokračovat, pouze v režii někoho jiného.

Nejlepší postup proto podle mě bude ten, který jsem popsal, je potřeba být imunní vůči krátkodobým výkyvům a nenechat se jimi rozhodit. Poklesy cen, které vidíme teď, nejsou dány tím, že by kryptoměny zklamaly a nebyly schopné plnit cíle, které od nich očekáváme. Naopak, zprávy jsou čím dál lepší, a to se podle mě časem v ceně odrazí.

Typy strategií pro obchodování s kryptoměnami

Kryptoměny jsou velmi specifické podkladové aktivum, a proto se i liší způsoby obchodování, i když ne úplně ve všem.

Podle mého názoru existují v zásadě tři typy strategií pro obchodování s kryptoměnami.

Buy and hodl

Burza PoloniexNe, v nadpisu této části není překlep omylem, ale záměrně. Obchodníci s kryptoměnami rádi používají slovo hodl místo hold, vzniklo to kdysi jako překlep na bitcointalk.org a chytlo se to.

Tato strategie spočívá v tom, že si pečlivě vyberete kryptoměny, které podle vás mají budoucnost, nakoupíte je a držíte dlouhou dobu, řádově roky. Může to být nejméně stresující způsob obchodování, neměly by vás vyvádět z míry cenové korekce.

Nemůžete ale očekávat žádné okamžité zisky a musíte se s kryptoměnami naučit zacházet, tedy mít pro ně adekvátní peněženky a pečlivě střežit privátní klíče. Rozhodně kryptoměny nedržte dlouho na burzách, mohli byste o ně přijít.

Daytrading

Stejně jako ostatní podkladová aktiva můžete i kryptoměny obchodovat u brokera, a to prostřednictvím krátkodobých pozic, které budete otevírat a uzavírat v rámci stejného dne, držet je budete maximálně pár dní. Je to asi nejtěžší a nejnáročnější způsob obchodování, na druhé straně si ho ale můžete trénovat na demo účtu a nemusíte se učit pracovat s kryptoměnami jako takovými.

Obchodovat můžete bez páky, protože kryptoměny jsou tak volatilní, že samy o sobě nabízí velmi zajímavé pohyby. Budete muset řešit věci jako stop loss a správné načasování vstupu. Pro krátkodobé obchody můžete použít binární opce a CFD.

Střednědobé pozice

Mezi výše uvedenými styly obchodování bych zařadil swing trading, kdy budete v obchodních pozicích dny, případně týdny, někdy možná i měsíce. Je na vás, jestli pro to využijete přímé obchodování na burze nebo nepřímé obchodování u brokera.

Načasování vstupů bude důležité, ale ne tolik jako v případě daytradingu. Budete muset sledovat trhy, vstřebávat informace a hlídat si důležité zprávy, které by mohly ohrozit vaše pozice. Dokud trhy globálně porostou bude to vypadat snadně, ale pokud praskne něco jako bublina, tenhle způsob bude velmi stresující.

Recenze s důkazy: Vydělávej s Filipem je podvod

Vydělávej s Filipem podvodPokud jste doufali, že byste mohli s pomocí programu Vydělávej s Filipem zbohatnout, musím vás zklamat, jedná se o podvod.

Filip Horák není žádná skutečná osoba, která by si vydělávala obchodováním binárních opcí, natož pak prostřednictvím automatizovaného obchodního programu.

Filip Horák je fiktivní osoba vymyšlená podvodníky, kteří stvořili podvod Vydělávej s Filipem. Tito podvodníci využili zahraniční podvod 50K a Week, přeložili ho do češtiny a místo jména Josh Harris použili jméno Filip Horák.

Vydělávej s Filipem prokazatelně používá obchodní program, který je známý z mnoha dalších podvodů. Jak tento program funguje? Generuje náhodné obchodní signály, které jsou pochopitelně z dlouhodobého hlediska ztrátové.

Jediným cílem tohoto programu je navést vás ke vkladu vašich peněz na účet u brokera Topbinary. Důvode je ten, že lidé, kteří stojí za Vydělávej s Filipem, jsou placeni Topbinary za přivádění nových platících zákazníků. To je celý princip tohoto podvodu.

Filip Horák podvodníkPokud to uděláte a vložíte peníze na účet, program vám je pak celkem rychle prodělá. A všichni si nad vámi umyjí ruce, takže peníze už nikdy nedostanete zpět. Broker bude říkat, že je váš problém, že jste nechali podvodný program obchodovat za vás. A dopátrat se toho, kdo skutečně za Vydělávej s Filipem stojí, bude nemožné.

Jak totiž upozornili v rámci tohoto varování, Vydělávej s Filipem je naprosto anonymní záležitost, tedy i neregulovaná. Je to nelegální investiční služba, která u nás nesmí být nabízena.

Ale takových podvodů tu v minulosti už bylo hodně, třeba Pattern Trader je postavený na stejném softwaru a také je spojený s Topbinary. Dá se tedy předpokládat, že další podobné podvody se budou opakovat.

Nenechte si nikým namluvit, že vám bude vydělávat peníze zadarmo, všechno jsou to podvody. Peníze si musíte vydělávat sami. Pokud to chcete dělat burzovním obchodováním, nejdřív si zkuste demo účet, abyste zjistili, jak to funguje.

Burzovní obchodování je riskantní, takže peníze můžete nejen vydělat, ale i prodělat. To je třeba si uvědomit, než budete s obchodováním pokračovat dál.

Na co si dávat pozor při obchodování s kryptoměnami

Obchodování kryptoměn na burzeKdyž jsem v minulém článku zmínil zařazení digitálních měn coby podkladového aktiva pro obchodování CFD u IQ Option, je třeba k tomu dodat pár informací.

V diskuzních fórech o obchodování často vidím nadšené lidi z toho, jak digitální měny prudce rostou na hodnotě, takže v současnosti podle nich stačí nakoupit a držet. Tato strategie může skutečně určitou dobu fungovat, ale nic neroste věčně.

Taková strategie je použitelná při přímém nákupu kryptoměn nebo při obchodování přes s CFD s nízkou pákou, klidně jen 1:1, abyste měli jistotu, že velká volatilita moc nezamává s vaším účtem.

Je totiž třeba si uvědomit, že digitální měny jsou velmi volatilní, jejich hodnota se může změnit i o desítky procent během jediného dne. Takže pokud jste zrovna nakoupili a přijde taková větší korekce, musíte mít prostor na to, abyste ji ustáli.

Pokud obchodujete bitcoin přes binární opce, tak vás volatilita až tolik trápit nemusí, protože jak je u digitálních opcí zvykem, stačí malý pohyb, abyste dosáhli plného zisku, a ztráta je předem omezená výší investice do obchodu, přičemž na velikosti cenového pohybu nezáleží.

Pokud se rozhodnete o přímé obchodování na burze, jako je Bitrex, Bitfinex, Ethfinex nebo třeba Bitstamp, doporučuju založit si vlastní peněženku a na burze držet jen ty peníze, se kterými zrovna obchodujete.

U burz na kryptoměny totiž zatím bohužel platí, že žádná není moc velká na to, aby nezkrachovala. V dávnější minulosti Mt Gox nebo v nedávné minulosti BTC-e ukazují, že ze dne na den můžou klienti burz přijít o peníze. Takže to chce opatrnost.

A pak je třeba mít svoji peněženku zabezpečenou, takže musíte zajistit, aby nikdo cizí nezískal přístup k vašemu tajnému klíči. Transakce s kryptoměnami jsou totiž nevratné, takže jakmile vám někdo vybílí peněženku, už své peníze nikdy nedostanete zpět.

Je proto třeba si dávat pozor na různé phishingové útoky, kdy od vás budou chtít podvodníci vyloudit klíč přes kopii nějaké stránky, kterou normálně používáte.

IQ Option nabídne přímé obchodování s kryptoměnami

Digitální měnaPokud jste se začali zajímat o blockchain a na něm postavené digitální měny, brzy je budete moct obchodovat na stejném místě jako binární opce.

Pokud jste nevyužili .com bublinu na začátku tisíciletí ve svůj prospěch, experti předpovídají, že podobná investiční šance přichází nyní s blockchainem. A to se vším všudy, stejně jako .com bublina, což znamená, že bude možné rychle vydělat hodně peněz, ale také hodně prodělat, pokud si vyberete špatné projekty, nebo pokud obchodní pozice neuzavřete včas.

S digitálními měnami přichází nová éra, kterou zaznamenávají i brokeři. Kryptoměny lze obchodovat nepřímo u klasických brokerů, nebo přímo na burzách. IQ Option (Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) se ale chystá na spojení těchto dvou možností, protože podle obrázku, který vystavuje na svém webu, a který jsem přiložil i k tomuto článku, bude možné přes něj nakupovat měny přímo.

To bude velká výhoda v tom, že se bude jednat o nákup přes regulovaného brokera. Zatímco ze všech burz kryptoměn na světě je regulovaná v Evropské unii pouze jedna. Takže nakupování v regulovaném prostředí je zatím opravdu velmi raritní záležitostí.

Z jednoho obchodního účtu tedy bude možné spekulovat na pohyby cen kryptoměn přes binární opce, zřejmě přes CFD a pak také přímým nákupem a držením. A to vše bude možné nejdříve trénovat na demo účtu. To je kombinace, kterou zatím nikdo jiný nenabízí, pokud vím.

A je třeba zdůraznit, že u digitálních měn je třeba trénovat na demu více než u čehokoliv jiného, protože toto podkladové aktivum je extrémně volatilní, takže sice můžete dosáhnout velkých zisků, ale také velkých ztrát. V současnosti je třeba upravit obchodní systémy.

Stejně jako na začátku každé bubliny je vhodné spekulovat jen na růst, ale to nebude trvat věčně, přijdou korekce, takže je třeba se na to dobře připravit.

Proč se vyhnout brokerovi Binatex

Broker BinatexBinatex je broker binárních opcí s podporou v češtině, přesto není vhodné u něj obchodovat.

V této recenzi nepopíši své osobní zkušenosti, nýbrž objektivní fakta, která hovoří proti tomuto brokerovi. V první řadě jde o to, že ačkoliv zjevně usiluje o české obchodníky, nemá Binatex licenci, která by ho opravňovala k poskytování investičních služeb v České republice.

Ostatně upozonrila na to i Česká národní banka, které dodala, že pokud budete u tohoto brokera obchodovat, nebudou vaše peníze na obchodním účtu pojištěné. Tedy na rozdíl od ostatních brokerů, které mají oprávnění poskytovat své služby u nás.

Pak jsem také našel tento článek o Binatexu, který mapuje dva podvody s tímto brokerem spojené. Jedná se o stránky dvou fiktivních žen, které tvrdí, že díky jednoduché obchodní metodě s tímto brokerem vydělávají nemalé peníze.

Jak už ale bylo řečeno, jedná se o fiktivní postavy, ty příběhy jsou zcela vymyšlené a jedná se jen o reklamu brokerovi.

Binární obchodování opcí je sice na první pohled snadné, ale ve skutečnosti je poměrně složité se dopracovat k ziskové strategii. Při vstupu do obchodu sice existují jen dvě volby (opce Call a opce Put), ovšem díky návratnosti, která je nižší než 100 procent, musíte mít úspěch ve více než polovině případů.

A to už vyžaduje určitou statistickou výhodu, která se v trzích opakuje, abyste mohli dosahovat dlouhodobých zisků. Takovou výhodu vám určitě nepřinesou žádné strategie typu: když cena roste, nakupujte, když cena klesá, prodávejte.

Načasování vstupů do obchodů je u opcí klíčové a na to je třeba se soustředit při tvorbě strategie.