Binární opce – zkušenosti z obchodování

V tomto článku se pokusím sepsat své zkušenosti z obchodování binárních opcí.

Výběr brokera

Jeto jeden z nejdůležitějších kroků, protože pokud si vyberete nějakého pochybného brokera binárních opcí, svoje peníze už nikdy neuvidíte. Doporučuji proto vybírat výhradně mezi regulovanými makléři, kteří mají i licenci naší ČNB.

Otevření obchodního účtu

Někomu to možná přijde jako byrokratický proces, ale je třeba se na to připravit. Účet na binární opce si normálně otevřete online přes internet. Vyplníte své údaje a účet bude založený. Pak na něj stačí převézt peníze. Můžete třeba platební kartou, přímým bankovním převodem nebo alternativními metodami, jako je Paypal nebo Skrill.

Pak se připravte na to, že broker má ze zákona povinnost ověřit vaší totožnost, takže po vás bude chtít, abyste mu poslali kopii občanského průkazu a nějaké faktury za služby (elektřina, telefon…), který dokáže vaší adresu. V případě, že jste si peníze na účet poslali platební kartou, bude chtít vidět také obrázek té karty, ale nebojte se, část čísel můžete zakrýt.

Tenhle proces musíte podstoupit u každého brokera, i když budete obchodovat akcie, komodity, forex nebo právě binární opce. Podle mých zkušeností není třeba mít obavy, pokud jste u renomovaného brokera, nehrozí zneužití vašich osobních údajů.

Demo účet

Po otevření účtu byste určitě neměli hned začínat s živým obchodováním. Řekněte si brokerovi, ať vám otevře také demo účet a na něm si nejen vyzkoušejte, jak se zadávají obchody, ale také jestli dokážete ziskově obchodovat.

Obchodní systém

Brzy zjistíte, že na ziskové obchodování binárních opcí potřebujete systém a určité zkušenosti. Stanovte si pravidla, kdy a za jakých okolností budete do obchodů vstupovat. Naučte se rozpoznávat trendy. Když cena trenduje nahoru, kupujte, když dolů, prodávejte, když jde stranou, neobchodujte. Zní to poměrně jednoduše, ale zjistíte, že potřebujete získat určitý cit, abyste to dokázali.

Opatrné investování

V angličtině se tomu říká money management, jde tedy o řízení vlastního kapitálu. Do každého obchodu investujte jen zlomek svých peněz, tak 2 až 3 procenta, a držte se toho. Z vlastní zkušenosti vím, že první úspěchy velmi svádí k agresivnímu navyšování investic, ale to není dobrá cesta, přijde horší série, nebo nevydržíte ten tlak větších částek, a můžete rychle ztratit. Takže pomalu a opatrně, vlak vám neujede.

Akceptujte ztráty

Nejen při obchodování binárních opcí platí, že ztráty jsou normální. Snažte se mít větší zisky než ztráty, to je celý princip burzovního obchodování. Opět z vlastních zkušeností vím, že je na začátku velmi těžké se se ztrátami smířit, ale nehledejte strategii pro binární opce, která by nadělovala jen zisky, neexistuje.

Nevzdávejte to

Pokud přijdou neúspěchy, nevzdávejte to. Někdo může uspět rychle, jiný si bude muset razit dlouhou cestu k ziskovému obchodování. Čím víc budete mít zkušeností, tím blíž budete k cíli. Jen pozor s penězi, raději pilujte na demu, než abyste ztráceli na živém účtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *