Binární opce – nejlepší strategie

Jako burzovní obchodník jsem začínal před pěti lety na komoditách a k ziskovému obchodování vedla poměrně dlouhá cesta. Vyzkoušel jsem nespočet různých systémů, které jsem našel na internetu, a při tom jsem se dopustil mnoha chyb, které tady shrnu, z čehož nakonec pak vyjde, co je podle mě nejlepší strategie pro obchodování binárních opcí.

Náhodné obchodování

Mé první kroky na trzích byly takové, že jsem vstupoval do ochodů prostě proto, že jsem měl pocit, že by to tak být mohlo. Pár obchodů mi vyšlo a viděl jsem obrovský potenciál, stačí takhle obchodovat a navyšovat investice a do roka jsem milionář. Chyba, tomu se říká začátečnické štěstí, obchodování jen tak bez systému a plánu dlouhodobě nefunguje.

Hledání systému

Když jsem pochopil, že musím formulovat určitý přístup, řekl jsem si, že si něco postavím sám. Co jsem zkoušel, nadělovalo i ztráty, a tak jsem začal hledat po diskuzních fórech. Co jsem zkusil, nadělovalo i ztráty, a tak jsem začal být bezradný, než jsem pochopil, že obchodovat bez ztrát prostě nejde. Jde vždy jen o to, aby bylo víc zisků.

Druhé hledání strategie

Poučen z předchozího bodu jsem znovu hledal. Zkoušel jsem mnoho různých věcí, stovky hodin jsem strávil sypáním indikátorů do grafů a hledání ideálních vstupů do obchodů. Vždy čistá mechanika podle ukazatelů. Další chyba.

Heuréka

Kolem obchodování (platí to i pro binární opce) se pohybuje velké množství lidí a nadšenců, kteří vám podsouvají všechny možné systémy, ale dopadne to tak, že přes stromy (indikátory, pomůcky a různé teorie) nevidíte les (cenu). Cena je to rozhodující. Sledujte, co dělá cena, jak se pohybuje, na jaké překážky při tom naráží, jak se u nich chová, a mějte vždy na vědomí, že pohyby ceny vždy odrážejí myšlení lidí, protože i programy naprogramovali lidi.

Nejlepší strategie pro binární opce

Přes všechny ty chyby jsme se dostali k tomu, že si stačí otevřít cenové grafy a začít je studovat. Vystačíme si s kreslením horizontálních čar na důležitých úrovních a kolmých (trendových) čar podél pohybů cen. A snažíme se jít s davem. Když tedy cena roste, snažíme se nakupovat na důležitých úrovních, a opačně, když klesá, snažíme se prodávat na důležitých úrovních (na správné straně čar).

To je celé. Konkrétní postupy budou přibývat na těchto stránkách. Ale vždy pamatujte na to, že si musíte u grafu odpracovat své. Není možné si někde něco přečíst a zítra podle toho obchodovat ziskově. Obchodování je řemeslo, které se musíte naučit. A ziskovou strategii si postavíte relativně rychle, pokud se vyvarujete chyb uvedených v tomto článku.

Zajímavé články na toto téma můžete najít v rubrice Strategie na webu OpceBinarni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *