22 února, 2017

Když je obchodování binárních opcí jen zástěrkou

V poslední době registruju zajímavý fenomén, kdy se při podvodech s binárními opcemi už o obchodování ani nejedná.

Donedávna platilo, že když vás chtěl někdo připravit o peníze přes binární opce, nabídl vám nějaký obchodní systém, který vám je prodělal. Principem samozřejmě bylo vás donutit poslat peníze určitému brokerovi, aby na tom podvodníci vydělali provizi.

Poslední dobou se ale rozjíždí nové podvody se stejných dílen, jako Easy Cash System, které už na obchodování kašlou, jen ho naznačí a o peníze vás oberou přímo tak, že si nechají zaplatit.

Prolíná se to s módou forexových podvodů, které už se také dávno nesoustředí na provize od brokerů, ale prodávají se bezcenné obchodní systémy přímo. K tomu se využívají různé manipulativní taktiky různě zfalšovaných výsledků na MyFXbook a podobných službách.

Ušetřeni samozřejmě nebudete ani falešných recenzí a zkušeností s kradenými fotkami a placenými herci.

U takových podvodů je pak třeba tlačit na zprostředkovatele platby, přes kterého jste poslali peníze. To jsou naštěstí většinou regulované společnosti, které vám v případě stížnosti peníze vrátí. Obecně platí, že si při platbě online musíte hlídat, přes koho platíte, jestli je to regulovaná společnost, jestli je připojení zabezpečené a podobně. To je základní krok.

Pokud si tohle ohlídáte, pak máte šanci se ke svým penězům dostat zpět. Hovoříme tu o online platbách, u kterých můžete kontaktovat přímo toho zprostředkovatele platby nebo požádat banku o charge back platby na kartě.

Pokud ovšem platíte za nějaký produkt na dobírku, budete to mít složitější. Ze zákona sice máte 14 dní na odstoupení od smlouvy uzavřené přes internet, pokud ale někdo prodává podvodné produkty, nevím nevím, jestli bude vracet peníze.