15 června, 2015

Broker IQ Option

iq option platforma

Takhle vypadá obchodní platforma.

Dnes bych se chtěl podělit o pár osobních zkušeností z testování brokera IQ Option.  Zatím jsem byl jen na demu, takže nemůžu popsat věci, jako je technická podpora nebo výběry peněz. Uvedu tu jen dojmy z testu.

Tuhle svoji recenzi bych nemohl napsat, kdyby IQ Option nenabízel demo zdarma, to znamená bez vkladu. U binárních opcí to nebývá zvykem, brokeři většinou chtějí, abyste si nejdřív otevřeli skutečný účet, složili na něj peníze, a teprve pak vám dají demo. Takže první velké plus.

Další věcí je samotná obchodní platforma. Chvílemi jsem měl pocit, že je to samostatný program, úplně jsem zapomínal, že jsem pořád ve webovém prohlížeči. Dojem mi kazila jen krátká historie grafů, na testování strategií to hold nebude, na to si musíte pořídit něco jiného.

Platforma IQ Option

Obchodní platforma je prostě na obchodování v živém čase. Zobrazit se dají až čtyři grafy najednou, samozřejmostí je přepínání mezi time framy a přidávání indikátorů.

Zdá se mi, že je IQ Option  (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) primárně zaměřený na krátkodobé opce, tedy minutové, říká jim „turbo“. A to proto, že u nich nabízí lehce vyšší zhodnocení než u běžných opcí, které najdete pod záložkou „binary“. Maximální zhodnocení by mělo být 92 % (v případě úspěšného obchodu), ale já jsem myslím nikdy neviděl víc než 85 % (v případě úspěšného obchodu)z. Ale i to je nadprůměr toho, co se dnes nabízí.

Kromě ukazatelů můžete do grafů také kreslit, takže kdo používá S/R úrovně a trendové čáry, má co použít, i když jak jsem říkal, historie je omezená v podstatě na obrazovku, takže to má svá omezení.

Příjemné je, že si můžete přepnout barvy, vypnout nebo zapnout zvukové upozornění a sledovat mini trendy na ostatních trzích ve zvláštním okně. V platformě jsou také dostupné zprávy a výsledky nejlepších obchodníků.

Jako poslední bych k platformě zmínil, že umožňuje komplexní správu účtu včetně vkladů a výběrů peněz. Mobilní verze aplikace existuje také.

Broker

Jak už jsem předeslal, na základě demo testu nedokážu říct, jestli je IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) jako broker binárních opcí spolehlivý. Obchodování na demu se mi líbilo.

Co jsem tak koukal kolem, tak jsem žádné zásadní stížnosti nenašel. Broker je regulovaný, minimální vklad na účet je jen 10 dolarů a minimální obchod jen jeden dolar (zdroj: zvanilky.cz). Takže se dá začít s minimálním rizikem. Pro většinu lidí bude asi hlavní lákadlo fakt, že dostanou neomezené demo bez vkladu, takže můžou trénovat libovolně dlouho.